OMG.jpgDva týdny uběhly jako voda a pokud se ptáte, co se dělo s OMG minulý týden... Tak v podstatě nic. Prostě nebylo. Ale abych navnadil všechny 3 pravidelné čtenáře OMG; na něčem se pomalu pracuje, takže vydržte- dočkáte se. Nyní již k tomuto dílu. Nevím kde to přesně Kirby objevil, ale poslal mi velice zajímavé video za které díky. Tohle video tak krásně shrnuje celou zamotanou situaci kolem nejprobíranější herní značky posledních týdnů, neřku-li měsíců. Ano, samozřejmě jde o Silent Hill. Nebo přesněji o Silent Hills?

Nechci nic prozradit (video je opravdu hezky uděláno), ale i kvůli čtenářům s horší angličtinou lehce nakousnu. Nad hodně paradoxy už jsem kroutil hlavu u předchozích OMG, takže v podstatě nic nového. Pokud víte něco o byznysu a sledujete celou kauzu, pak si musíte klepat na čelo. Oznámení Silent Hills prostřednictvím zdarma stahovatelné hry PT byl geniální marketingový tah. Konami sice v minulosti udělalo pár PR bot, ale Kojima-gate je bota velikosti Apeninského poloostrova. Nedává to smysl. Kodžima dostal vyhubováno a o celé kauze neřekl ani slovo. Protože nemůže? Proč Del Toro a Reedus mohli? Jediná možnost je, že by Kodžima-san nedostal procenta z MGSV. Konami banuje videa na Youtube, aby je Youtube povolilo (což je na YouTube velice, velice, velice neobvyklé). Stažení PT z Playstation store. Přemrštěné ceny PS4 s nainstalovaným PT na eBay a Konami tyhle prodejce banující. Spousta nežádoucí publicity. Pokud něco vím o marketingu, tak nedělám marketingové skoky do rakve, ne? Jsem skeptik, reiki a feng-šuej považuji za chabé pokusy o vtip, ale co se týče Silent Hills... Stále tak nějak věřím tomu, že to celé jednoduše moc smrdí, na to aby to byla pravda. Nebo jinak (a už jsem to také v OMG psal), doufám, že je to naprosto geniální kampaň a Silent Hills se dočkáme. A nebo ještě jinak, skoro bych se pod tohle video mohl podepsat.

Nejsem a nikdy jsem nebyl rasista. Nenávidím ale politickou korektnost. Vlastně pokud můžu, dělám vše proti ní. Obzvláště jsem na ni alergický ve videohrách. Zejména Order 1886 a Assassins Creed Syndicate a nemálo důležité role indů v nich... Hlavně u Order je to cítít na sto honů. Kdyby režisér hry nebyl ind, vsadil bych boty, že důležité postavy příběhu budou etnicky homogenní. No a když už se z her stalo mainstreamové médium (což se sice stalo někdy počátkem 90. let,ale budiž) tak je nutné být ohleduplný, nikde si nedělat špatné jméno a hlavně dodržovat ratingy, aby nám hry mohli hrát i mladší. A není to třeba tak, že zakázané ovoce chutná nejlépe (viz Mortal Kombat a jeho první díl). Když se pak dozvíte, že „zaoblování hran“ má na svědomí Blizzard (firma s asi největším počtem vyznavačů metalu na metr čtvereční), máte co dělat, abyste si nevyťukali do čela ďůlek. Takže o co že to jde? Jde o Heroes of the Storm. O „vstup“ Blizzardu na pole MOBA her (League of Legends, DOTA2). Navíc půjde o „dreamteam“ hru, protože se ve hře objeví postavy ze všech univerz Blizzardu. Tedy od Diabla po Starcraft. A právě o Stracraft teď jde, protože ikonický Tychus přišel o svůj ještě ikoničtější doutník. Původní skin postavy ho dokonce měl, hrozba zpřísnění věkového ratingu, ale Blizzard donutila ke změnám. Jak mám ty kluky z Blizz rád, tak tohle si u mě docela podělali. Legendární teaser na Starcraft 2 vám pomůže si pochopit, proč tady řeším něco tak banálního...

Když Blizzard, tak Diablo. A Diablo3 nám oslavilo už třetí rok! Jo jo, letí to. A protože Blizzard si váží svých produktů a jejich výročí, tak připravili speciální věci i pro Diablo. Tou speciální věcí je „Cow level“, kde najdete spoustu... hádejte čeho? Já jen doufám, že po kravích hrátkách se už Blizzard pustí konečně do dalšího Diabla. 

Když Diablo, tak Witcher?! Nezbláznil jsem se. I přes vystání půlnočního prodeje třetího Zaklínače, jsem zůstal stejně (ne)příčetný jako předtím. Zaklínač vypadá parádně, je to úchvatná ukázka next-gen gamesky. Těžko si lze představit Zaklínače jako Diablo-klon, že? A ono tomu tak skoro bylo! Tedy možná ani tak ne Diablo, jako spíš Baldur's Gate, ale i tak. Demo z roku 2002 vypadá rozhodně zajímavě a pokud jste fanoušci Geralta, určitě doporučuji ho shlédnout... 

Ruská federace má nový tank. A ten má poměrně zajímavé ovládání. Mé iniciály nejsou FM a nechám si tak politické názory pro sebe. Kurganěc-25 je nový válečný stroj Ruska. Při jeho vývoji se docela přemýšlelo a vzor ruské tradici to nebyly myšlenky „kam umístit přihrádku na vodku“. Ne, týkalo se to ovládání. Albert Bakov, víceprezident výrobce těchto obrněnců říká: „zabralo mi 2 roky přesvědčit designéry, aby ovládací konzoli udělali ve tvaru ovladače k Sony Playstation. Pomůže to mladším vojáků se se strojem sžít. … Ukázalo se navíc, že typický volant může být nebezpečný pro hrudník vojáků při zásahu. Zabírá více místa a nepřináší nic.“ Někdo v Rusku přemýšlí o nebezpečí pro vojáky? Aspoň nějaký posun od Velké Vlastenecké Války. Jen taková perlička: „separatisté“ mají na Ukrajině více tanků, než kolik jich vlastní Německo, Francie a Česká republika. Ze země, ze které přišlo World of Tanks to ale vlastně není moc divné. (zdroj)

kurganets-25.jpg

A nakonec? Etsy je takové „něco jako eBay“ pro „rukodělné věci“. Tedy ne přímo dělané rukou, ale dělané doma. Tedy ne masově a průmyslově. A koupíte tam fakt strašnou spoustu kravin. A pak tam koupíte i Pokébally. A to ne jen tak nějaké, tyhle vypadají setsakra dobře. Jsou z krystalu. Mají velikost baseballového míčku (průměr 80mm), na „obrázek“ byl použit laser nejnovější generace, který je pětkrát přesnější než stávající lasery určené pro „rytí“. Cenu 2,5 miliónu neberte vážně. Výrobce nepřijímá nové objednávky a tak je tohle cesta, jak zamezit novým. Nicméně „běžná cena“ 70-80USD není nejmenší. Ale když ty Pokébally jsou tak krásné!

il_570xN.768397581_98xq.jpgil_570xN.777342967_9qxz.jpg

To bylo pro tento týden vše, brzy na shledanou!

 

O autorovi
Zbyněk
Autor a novinkář

Videoherní znalec a novinkář. Na světě je jen máloco, o čem by alespoň něco málo nevěděl nebo na to neměl názor. Svým neutuchajícím zájmem i o ty nejmenší maličkosti vede nekonečný boj s lidskou omezeností. Ve volném čase se věnuje hudbě a eletronickému pokouřeníčku.