albatros.jpgLednové novinky z Albatrosu! Albatros Media a.s. je mediální společnost nabízející pod značkami deseti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Management Press, Edika, Motto, Plus, XYZ a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů - knih, interaktivních encyklopedií na CD-ROM, audionahrávek a DVD. Navazuje na společnost ALBATROS nakladatelství a.s., jejímž je právním nástupcem a která na českém knižním trhu od svého vzniku v roce 1949 (do roku 1969 pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy) vydala více než 10 tisíc titulů v celkovém nákladu přesahujícím 350 milionů výtisků. Tituly vydává a nabízí pod vlastními značkami v České republice a na Slovensku, ve spolupráci s lokálními partnery však vyrábí řadu titulů v polštině, maďarštině, finštině, dánštině, holandštině, estonštině, chorvatštině, slovinštině i dalších především evropských jazycích.

zlodejicek-z-patych-hradeb.jpgZlodějíček z pátých hradeb
Ilka Pacovská

Ilustrace: Jan Patrik Krásný
Obor: Fantasy beletrie
Pro čtenáře od 12 let
Počet stran: 424
Doporučená cena: 269 Kč

Hance už je sedmnáct. Zcela neočekávaně se setkává se svou chůvou, na niž si vůbec nepamatuje, ale která tvrdí, že dívčin otec žije. Pátrání po něm Hanku zavede na zvláštní ostrov, kde se připlete nejen do občanské války, ale i k nedobrovolnému cestování mezi světy. Záchrana lidí a bytostí ovládajících sedmý smysl visí na vlásku. Stejně jako život Hanky a jejích přátel…

21-den.jpg21. den
Kass Morgan  

Překlad: Ivana Svobodová
Pro čtenáře od 12 let
Počet stran: 264
Doporučená cena: 299 Kč

Již stovky let na Zemi nikdo nevkročil – až do teď. Od přistání stovky odsouzenců uplynulo již 21 dní. Jsou to jediní lidé, kteří žijí na planetě… nebo si to alespoň myslí. V tváří tvář neznámému nepříteli se Wells pokouší udržet skupinu pohromadě. A na vesmírné stanici musí Glass podstoupit nemyslitelnou volbu mezi životní láskou a životem samotným.

O autorovi
Redakce

Kolektiv autorů