vlčí bouda vánoce.jpgJe to smutný fakt - Vánoce jsou pro děcka. Čím je člověk starší, tím dostává méně dárků a jejich praktičnost nebezpečně stoupá. Kde jsou ty doby, kdy jste výskali nad hračkami a věcmi, které byly tak nádherně nepraktické a hodily se jen k tomu, aby v pokojíku vytvářely útulný nepořádek. To se zlepší, když se úspěšně rozmnožíte. Ano, i nerdům se to občas stává… Svého potomka hned můžete upravit dle svých představ a až do jistého věku vám do toho nebude kecat. Někteří prudérní rodiče si možná budou klepat na hlavu, ale co, je to váš “majetek”! Bohužel to vypadá, že česká společnost ještě nezašla tak daleko, a tak bude třeba při výběru vánočního dárku pro vaše dítko navštívit některý ze zahraničních serverů.

Když to teče, ucpi to. Když to řve, ucpi to taky. Dudlíky a dětská šidítka jsou často poslední záchranou každého k smrti utahaného rodiče. S lety se mění názor odborné veřejnosti na používání této pomůcky, ale pravdou je, že tu jsou s námi stále a jejich obliba neklesá.

dudlíky.png

Pokoj máte plný plakátů, vitrínu plnou postaviček a už si ani nepamatujete, kdy jste viděli film, ve kterém by nebyl váš oblíbený superhrdina? A do toho dítko v růžové nebo modré? To přece nejde! To se musí sladit!

dupačky.png

Čím je dítě starší, tím víc pěkných věcí pro něj seženete. Je to logické. Právě děti obecně jsou tou pravou cílovkou pro většinu velkých firem vyrábějící merchandising. Teda děti a pak jedinci, co tak nějak z dětí zapomněli vyrůst. Pak příjdou první kroky školní a začne to pravé peklo. “Tatíí, proč má můj spolužák brašnu s Optimem a já ne? Mamí! Holky se mi ve škole smějou, protože mám bačkory se Spider-Manem!” Naštěstí je nabídka školních potřeb s nejrůznějšími motivy tak široká, že snadno zažehnáte každý problém.

školní potřeby.png

A pak tu jsou samozřejmě hračky obecně. Když dnes vkročíte do jakéhokoliv hračkářství, ihned vás přepadnou mrákoty. Tolik věci! U nás v redakci vzpomínáme na to, jak jsme si hráli s dřevěnými kostkami (s pohádkami) a kdo měl Merkur nebo Lego, byl za borce a mohl ve školce určovat, kdy se půjde spát. Vybrat to nejlepší je téměř nemožné. Ale našli jsme pár kousků, které mají tu nezanedbatelnou výhodu, že zabaví i tatínky a třeba i maminky :)

O autorovi
Karel
Šéfredaktor

Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času. I kdyby měl den dvakrát tolik hodin, stejně bych nestihl vše, co bych chtěl. Těžký je to život...