star wars vánoce vlčí bouda.jpgVánoce jsou za dveřmi. Každý, kdo v těchto a následujících dnech zavítá do náhodného nákupního centra, rychle pochopí, že už to nejsou svátky klidu, míru a rodinné pohody, ale stresu, front a vyřvaných reklam. Nakonec tam stejně musíme. A nebo se můžeme spolehnout na přetažené pošťáky či doručovatele a doufat, že vysněný balík dodají v pořádku a včas. Nejhorší na tom všem však je samotný výběr vhodného dárku. Co koupit? Navíc je tady ještě důležitejší otázka: Jak zařídit, abych pod stromkem našel opravdu to, co chci? Ponožky jsou sice fajn, ale k mání je přece tolik zajímavějších věcí! Vybrali jsme pro Vás několik typů, které potěší každého správného nerda a fanouška sci-fi, fantasy nebo komiksů.

Ano, blázinec kolem Hvězdných válek pomalu vrcholí. Disney to vzalo od podlahy a věci s tímto tématem jsou naprosto všude. Důchodci v Kauflandu si asi nad obrázkem Kylo Rena nejspíš ťukají na hlavu, ale my jsme rádi, že ať už zajdeme kamkoliv, s nějakým úlovkem určitě odejdeme.

Začalo to filmy, takže i náš výběr musí začít stejně. 9 krásných blu-ray disků a na nich kompletní sága Hvězdných válek od prvního do šestého dílu včetně řádné várky nikde neviděných bonusů. I přes to, že první film se v kinech objevil v roce 1977, stále i dnes vypadá krásně a kouzlo digitálního čištění a vylepšování zde předvádí to nejlepší. O tom, jestli se jedná o poslední a definitivní verzi, můžeme jen spekulovat, ale tato sbírka by neměla chybět v kolekci žádného opravdového fanouška.

star wars kompletní sága.png

KDE KOUPIT?

Pokud vám přijdou filmy tak nějak málo interaktivní, co si střihnout něco, kde se proti sobě postaví opravdoví hráči a rozdají si to pěkně po staru laserovými zbraněmi a světelnými meči? Hra Star Wars Battlefront je čistě multiplayerová záležitost, která vedle naprosto špičkové technické stránce přináší velice přívětivou, lehce přístupnou a zábavnou akci více hráčů. Nikdy nebylo tak jednoduché naskočit do hry a začít pálit kolem sebe hlava nehlava. Pjů pjů pjůů! Navíc jen těžko dnes nejdete hru, která by vapadala a zněla tak dobře. Ano, nenabízí toho tolik, co zaběhnutá konkurence, hledáte-li však nenáročnou a velkou porci zábavy, s pořízením Star Wars Battlefront nešlápnete vedle.

star wars battlefront.png

KDE KOUPIT?

Pro ty, co raději čtou, než si hrají nebo sedí před televizí, lze doporučit celou řadu knih ze světa Star Wars. Galaxie far, far away už dávno mnohonásobně přerostla filmovou předlohu a vyznat se v tom, je často trochu oříšek. S komiksy je to u nás trochu snazší. Rozhodně se sluší připomenout řadu komiksových omnibusů z produkce nakladatelství BB/Art. Nejenže tak získáte jedinečnou možnost nahlédnout do historie komiksových Hvězdných válek, ale taky získáte za slušné peníze slušnou hromádku čtení a obrázků. Řada Omnibus je navíc momentálně ve výprodejích a postupně se doprodává, takže máte pravděpodobně poslední možnosti, jak ji zařadit do sbírky.

star wars omnibus komiks.png

KDE KOUPIT?

Kdo si hraje, nezlobí. Pokud si tedy nehraje se zbraněmi nebo nějakou hořlavinou… Je ale dost možné, že se vám při vyslovení toté staré formulky vybaví Lego. Aby taky ne. Tato dánská stavebnice je tu s námi od roku 1949 a na ikonickou tak kostičku už šláplo několik generací nebohých rodičů. Z lego kostiček je navíc všechno! Star Wars nevyjímaje. V nabídce Lega je aktuálně opravdu nádherná sbírka postaviček a dopravních prostředků, která udělá radost každému dítěti. Teda to je oficiální verze. Při pohledu na kostičkového Imperial Star Destroyera se rozzáří očička nejednomu tatínkovi a bude uvažovat, jak to udělat, aby mu ty dílky jeho nezbedné děcko nepoztrácelo a neožužlalo...

KDE KOUPIT?

Pokud máte pocit, že na hraní s kostkami jste už moc staří, i pro vás máme řešení. Tím jsou deskové hry. Mezi momentálně nejpopulárnější patří úžasně zpracovaná figurková hra Star Wars X-Wing Miniatures Game, ve které dostanete pod palec známá plavidla. Jednoduchá pravidla a řada taktických možnosti sice lehce zastiňují vyšší pořizovací náklady, odměnou však může být slastný pocit každého sběratele a to, že figurky si můžee v době, kdy s nimi zrovna nehrajete, směle postavit do výstavky. Vysoká hodnocení si také odnesla deskovka klasického střihu Star Wars: Imperial Assault, karetní Star Wars: The Card Game nebo variace na starý známý Labyrinth - Star Wars. A pokud hledáte hru, kterou si s klidným svědomím zahrajete i se svým dědou, tak s Star Wars 3D šachy taky nešlápnete vedle.

star wars deskové hry.png

KDE KOUPIT?

Nakonec však přece jen dojde na obecně nepopulární měkké dárky. I na ty ikonické ponožky. Trička, mikiny, trenky, kalhotky, čepice, kapuce, rukavice, batohy, tašky, polštáře, povlečení… Na co si vzpomenete, na to někdo strčil logo Star Wars. Nabídka je opravdu obrovská a stačí pár kliků ve vašem oblíbeném vyhledávači a módní přehlídka může začít.

star wars oblečení.png

Kapitolou samou o sobě jsou figurky. Svou oblíbenou postavu ze světa Star Wars si můžete domů pořidit ve formě plyšáka, populární Bobble Head, akční figurky nebo úžasně zpracovaných a drahých sběratelských figurek, až soch v životní velikosti, u který cena snadno atakuje cenovky mírně ojetých aut.

star wars figurky.png

KDE KOUPIT?

Nakonec jsme si nechali kategorii, které obecně říkáme “bordel”. Pod tímto termínem si můžete představit vlastně cokoliv. Klíčenky, hrníčky, medaile, repliky zbraní, budíky, hodiny, masky, kalendáře, placky, jídelní hůlky, kasičky, otvíráky… zkrátka blbiny a maličkosti, které potěší každého a navíc nezrujnují už tak napnutý ježíškův rozpočet. Teoreticky. Někdy je až s podivem, jak vysoko se vyšplhá cena nějaká kravinky jen proto, že na ní je logo Star Wars. Ale co byste pro druhé (nebo pro sebe) neudělali, že.

star wars drobnosti.png

O autorovi
Karel
Šéfredaktor

Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času. I kdyby měl den dvakrát tolik hodin, stejně bych nestihl vše, co bych chtěl. Těžký je to život...