OMG.jpgElectronic Entertainment Expo 2015 je v plném proudu. Je to jeden z největších videoherních svátků, při kterém hromady hráčů ve svých temných kobkách hltají každou novinku a video a hádají se pak na chatech o tom, která strana měla lepší tiskovku. A právě o tiskové konference půjde v dnešním OMG. Den před vypuknutím všeobecného zmatku odstartovala svou akci Bethesda, následoval Microsoft, EA, Ubisoft, Sony a nakonec měli menší akcičky taky Nintendo Square Enix. Každá firma k problematice přistupovala lehce jinak, někdo se zaměřil na fakta, někdo na hry a někdo (jako Square Enix) na pošahané Japonce v maskách. Všichni se snažili trumfnout toho druhého a předhánět se v superlativech a překvapeních. Jak to tedy dopadlo? Podívejme se na malé "best of/fuck of E3 2015".

Best of:
 

1.Sony. The Last Guradian, Final Fantasy VII remake, Shenmue 3. Co je tohle za šílenství?! Sony rozsekalo konkurenci na kostičky a ani nehli brvou. Stačila i jen jedna z tahle věc a Sony by byli za opravdové krále. Ale tyhle tři věci naráz? Jak se jim to podařilo ututlat? Opravdu bych nechtěl být zaměstnancem Microsoftu a sledovat tohle peklo.

2.Doom. Ke kterému je editor. iD soft opět mění herní svět. Dejte na mě, editory budou do jednoho roku opět standardem. Potlesk!

3.Fallout 4. Ano, většina čekala, že to bude dobré, ale že to bude taková pecka, to asi nikdo z nás netušil. Funkční pip-boy přibalený ke speciální edici? Šílené!

4.Zpětná kompatibilita X360 na Xbox One. Je smutné, že tomuhle musím tleskat a že to není samozřejmost. Snad je to hozená rukavice a snad brzy odpoví i Sony.

5.Horizon: Zero Dawn. Guerilla Games se konečně vykašlali na Killzone a udělali tohle. Postapo. Obrovští roboti. Rusovlasé dívky s oštěpy. Tohle skoro nemůže nefungovat!

6.Uncharted 4. Miluju druhý díl. Nemám rád třetí, protože je z něj cítit, jak je narychlo splácaný. Ale tohle rozhodně „narychlo“ nevypadá. Spíš to vypadá dost božsky!

7.Star Wars Battlefront. Protože proto. Protože tohle je vlhký sen všech fanoušků Star Wars.

8.Cuphead. Tuhle záležitost okukuju už docela dlouho. A nepřestává mě ta stylizace bavit. Opravdu nevím jak to tvůrce napadlo (vím, evidentně při hraní Bioshock Infinte), ale je to geniální. A jak vtipně dali do traileru: vychází v roce 1936 (plus osmdesát let).

9.Unravel. Malinkatá a strašně roztomilá hra, která na konferenci EA působila jako zjevení. A to jak se šéfovi švédského studia klepaly ruce, to bude jeden z video hajlajtů tohohle E3.

10.Total War Warhammer. Proč nikoho nenapadlo už dříve spojit tyhle světy? Nevíme vůbec nic. Žádné in-game videa, hra je pre-alpha stádiu (=máme logo a teď vymýšlíme jak to vlastně celé bude), ale i to stačí.

Fuck of:
 

1.Nintendo. Tak strašně nudný digital event Nintendo snad ještě nemělo. A když je to event k E3, je to o to smutnější. Nic nového, nic neočekávaného. Další 3DS Zelda je sice super, moc se těším, jak si ji na vánoce zahraju, ale to je vše. Kde je Animal Crossing pro Wii U?! Kde je nový Metroid?! A kde je sakra „velká“ Zelda?!?!?

2.Call of Duty Black Ops 3. Black Ops jsem měl rád. Je fajn proplouvat alternativní historií a bojovat třeba v období Studené války. BO3 jsou ale opět v blízké budoucnosti. A celé to vypadá jako... no jako další CoD. Zíííííív. Multi bude fajn, ale single? Ne. Prostě ne. Opakuju to stále dokola: Vraťte nám druhou světovou!

3.Destiny. Mám Destiny rád, má spoooooustu chyb, ale já s nima umím žít. Ale zrovna na pressce Sony jsem Destiny vidět nemusel. Activision ale evidentně dobře platí...

4.Elder Scrolls Online. Když je nějaká online hra tak strašně úpěšná, že už po prvním měsíci opustí měsíční poplatky aby na ně fanoušci nenaběhli s vidlema, opravdu nevím, proč bych se na ni měl těšit na konzoli. Opravdu ne.

5.Žádná závodní hra na konferenci Sony. Miluju závodní hry. Proč mi je Sony nechce dát? Třeba remaster Motorstorm. Mě by to opravdu stačilo! Naštěstí je tu nový Need for Speed, který vypadá opravdu hezky, ale je to pořád ostuda pro Sony.

Sad_Panda.jpg

6.Disney Infinity Star Wars play set. Ne. Ne. A ještě jednou ne. Všichni milujeme Hvězdné války. A nikdo z nás nebyl rád, když je koupilo Disney. Takže si tenhle play set strčte do ***i a vraťte nám Star Wars 1313!

7.Dreams. Už ten název. Takhle už se jedna legendární hra jmenovala! To za prvé. Za druhé mě tohle prostě nebaví. Pokud chci něco tvořit, tak si koupím pastelky, nebo lego. Od hry v roce 2015 chci, aby mi poskytla zážitek srovnatelný s filmem. Media Molecule mě nepřestávají udivovat v tom, jak se stále řítí do propasti a tváří se u toho jako spasitelé a všichni jim to z nějakého důvodu stále žerou.

8.Microsoft Elite Controller. Parádní věc. Ale za parádních 150 babek. Takže u nás tak za 4000,- a to je trošku fail. Trošku moc.

9.Doom. Protože v Doomu nemá double-jump co dělat!

10.Xbox Early Access. To, co moc nefunguje na Steamu bude fungovat na Xbox One? Ale no tak. Opravdu je Microsoft takhle naivní?

A to je pro dnešek vše. Herních novinek ještě bude určitě hromada, ale to až zase příště...

 

O autorovi
Zbyněk
Autor a novinkář

Videoherní znalec a novinkář. Na světě je jen máloco, o čem by alespoň něco málo nevěděl nebo na to neměl názor. Svým neutuchajícím zájmem i o ty nejmenší maličkosti vede nekonečný boj s lidskou omezeností. Ve volném čase se věnuje hudbě a eletronickému pokouřeníčku.