OMG.jpgJe tady zcela čerstvé, novotou vonící herní OMG. Ne každý týden je tak nabitý novinkami, ale kdo hledá, najde. Konečně nám vyšel Mortal Kombat a snad už od něj bude brzy pokoj. Kojima si s námi stále hraje na schovávanou! Jestli to není marketing, tak to bude pořádná záhada. Oznámilo se nové Call od Duty! Bla bla bla... Zajímavější je však první hra na úžasné hodinky Apple Watch nebo kickstarter video na ještě úžasněji vypadající hru Little Devil Inside. A co dělají v zemi vycházejícího slunce? Cenzurují bradavky a penisy...

„Tak nám vyšel Mortal Kombat. A který, paní Müllerová? Já znám dva, jeden je lehce dementní mobilní nedochůdče a u druhého si zase můžete koupit fatality, jako by to byla samozřejmost. Obou není žádná škoda“... A ano, i když je venku oficiálně teprve ode dneška (tedy 14.4.), tak už jsou venku recenze, které chválí (Metacritic velice slušných 84 bodíků) a ano, opravdu to vypadá dobře. Co začal Mortal Kombat 9, to rozvinulo Injustice a MKX je parádní evolucí, o které se zejména na esport scéně bude velice dlouho mluvit a ještě déle se bude hrát... Ale kupování si fatalit? Tedy abych to upřesnil... Lehkých verzí fatalit? To už je na tom videoherní průmysl opravdu tak špatně? Budu se opakovat, ale v redakci sérii Mortal Kombat milujeme. A pamatujeme si, tu extázi když se někomu povedla fatalita. Ba co více, na dobrou fatalitu jste se rádi podívali a i když to byl protihráč, tak nějak jste mu drželi palce a blahopřáli, když se mu povedla. Vítejte v roce 2015, kde stačí držet R2 a zmáčkout jedno tlačítko... Teda pokud si předtím koupíte 30 lehkých fatalit za 5USD... A protože se mi to opravdu nelíbí a nesouhlasím s tím, tak mi vůbec nedělá problémy vám všechny fatality ukázat... Tak, tady je máte (asi nemusím připomínat, že jde o opravdu krvavou lázeň a doporučuju proto 18+).

bh3xkxyy7opuulbsif5h.jpg

#Kojimagate. Donna Burke, zpěvule stojící za vokálním projevem v písních Heaven's Divide k MGS: Peace Walker a hlavně božské Sins of the Father k MGSV: Phantom Pain, se rozhodla si přihrát trošku medální polívčičky a v pár tweetech se zmínila o videoherní kauze numero uno. Těžko jí to můžeme mít za zlé, mě to ale připadá jako hodně špatný osobní marketing. Takový styl Blesk a Super a VIP zprávy, kdy bezvýznamná kravka něco plácne a najednou je kolem ní haló. Mám z těch tweetů totiž pocit, že Donna jednoduše neví všechno, že jí pár věcí někdo neřekl... Nebo to napíšu jinak: Její songy k MGS jsou úžasné. Ale ústa by měla raději směrovat tímto směrem a v otázce mediálních kauz je spše držet na uzdě... Přímá otázka: Můžeš potvrdit, že byl Kojima vyhozen? Donna: Ano, ale to je v médiích pár týdnů. Ale je to pravda. Zkrátka ta paní (nebo dokonce slečna) je lehce mimo... Konami promtně reagovalo a pro server Videogamer.com sdělilo, že trzení, že byl Kodžima vyhozen je „kategoricky nesprávné“. Což ale také může znamenat, že dostal do konce roku dovolenou, že? Kauzu budeme samozřejmě dále podrobně sledovat.

myanbvscgioqk2yyzlp5.jpg

Esport má svá krutá zákoutí. A teď nemyslím hektolitry vypitých Redbullů a Monsterů a veselé zážitky na toaletě. Poslední turnaj v Ultra Street Fighter 4 v severní Californii totiž nedopadl zrovna vesele. Ač součástí Capcom Pro Tour, podařilo se pořadatelům použít špatnou verzi hry. Resp. neupdatovanou. To se ale stalo až u finálovách zápasů. Zástupce Capcomu, který byl turnaji samozřejmě přítomen, poté přišel s dosti brutálním řešením. Opakováním všech zápasů, které byly odehrány na špatné verzi hry. Problém nastal z důvodu toho, že záložní Xbox, na kterém byla hra spuštěna, sice měl aktualizovanou digitální verzi hry, tak disková však byla bez aktualizace a Microsoftí konzole dala přednost diskové verzi. Digi verzí pohrdla. Ještě, že žijeme v herně banánové republice, nedokážu si představit, co by se dělo za hokuspokusy v ČR a jak by se herní prostředí sžilo s kapříky a jablky. 

Každý rok vyjde Fifa, každý rok vyjde NHL a každý rok vyjde Call Of Duty. Tentokrát je řada na sérii Black Ops. Začalo to nevinným updatem ve dvou überpopulárních mapách v Call Of Duty Black Ops 2.

A netrvalo dlouho a byl na světě i teaser. Black Ops série je zvláštní. Je to stále to tupé Call of Duty ale rádoby politická fikce to háže do zcela jiných sfér. Většinou úsměvných. Nicméně multiplayer byl vždy ozdobou Black Ops a i u nového dílu můžeme čekat divy.

Nemám rád mobilní hry. Doomem RPG to mělo všechno skončit. Kvalita jde do kopru, grafika je možná lepší a lepší, ale kdo to má ovládat?! Proto jsem věrný 3DSku a na tabletu jsem hrál maximálně tak Magic, nebo HearthStone... Ale musím říct, že novému typu mobilních her se nebráním. Vypadá to sice strašně srandovně, ale zároveň jsem velice zvědavý a těším se na to. Co je tak jiného? To že to jsou hry pro chytré hodinky, v tomto případě Apple Watch. Je otázka, jestli budete cennou energii plýtvat hraním her, ale proč ne. RuneBlade nevypadá špatně. Tedy vypadá hrozně, ale k hodinkové hře mi to tak nějak sedí...

Moc často se mi nestává, že by mi někdo poslal trailer na hru o které nic nevím a já z toho byl paf. Ctěnému panu šéfredaktorovi se to za poslední čtvrtrok povedlo už podruhé. Little Devil Inside vypadá krásně. Dějě se tam až moc věcí a jsem z toho všecho zmatený. Je to akční RPG? Je to sandbox akce? Nevím. Ale protože je to kickstarter hra, je velice možné, že se toho ještě hóóódně změní. A jsem to jenom já, komu to hodně připomíná očekávaný PS4 Rime?

A bohužel... dneska sice nedojde na kapesní příšerky, ale mám tu něco jiného. A kontrastně dospělého... Není žádným tajemstvím, že spousta videoherních fanoušků jsou zarytí milci Země vycházejícího slunce. Je to i můj případ. Hrama to začne, skončí to kérkama, kednamou a bonsají. Nic nenormálního. Nám japonsky pozitivním tak ani nepřipadnou některé zvláštnosti... zvláštní. Třeba cenzura nahoty. Pokud jste někdy viděli japonské porno, pak víte přesně o čem mluvím. Zobrazení reálného penisu je JP tabu. Přiznám se, že jsem se nikdy nepídil proč. A proč reálného? Protože např dřevěné skulptury falu, jsou u některých japonských oslav a svátků zcela běžné... Ale proč to tady píšu. Order 1886 zatím drží neoficiální ocenení pro zklamání roku (připomínám, že s recenzí se na Boudě ještě setkáte). Rozhodně to není kvůli hambatým scénám, ale ty tam prostě jsou taky. A to, jak vám asi došlo, v Japonsku jen tak neprojde. Neprošlo. Dokonce to došlo tak daleko, že z modelu ženské postavy byly odňaty bradavky. Asi pro sichr. A můžské přirození bylo schováno po obečení. Jedno video ale vydá za tisíc slov, takže u následujícího je ona scéna od 9:55.

A tady Japonská cenzurovaná verze. Nemůžu si pomoct, ale tohle hastření se o pár polygonů ve tvaru penisu, mi přijde takové strašně milé a zábavné.

A to je pro dnešek vše milé dětí. Za týden opět nashledanou!

O autorovi
Zbyněk
Autor a novinkář

Videoherní znalec a novinkář. Na světě je jen máloco, o čem by alespoň něco málo nevěděl nebo na to neměl názor. Svým neutuchajícím zájmem i o ty nejmenší maličkosti vede nekonečný boj s lidskou omezeností. Ve volném čase se věnuje hudbě a eletronickému pokouřeníčku.