OMG.jpgPrvni únorové OMG je zde! Transatlantičtí sousedé žili sportovním svátkem jménem Super Bowl a to se muselo odrazit i ve světě videoher. Předtím se ale po stopadesátéosmé podíváme na očekávaný Mortal Kombat, trošku si zaexperimentujeme s ilegálníma substancema se Snakem, mrkneme na rozpohybované žluté pixely, zkusíme, jak velký zbraňový arsenál se dá skutečně unést, znova zahrajeme jednu z nejlepších her minulé generace... A ano, hodíme očka i na pár reklam, které se během superbowlu objevily. Příjemné čtení!

Začněme stálicí OMGčka, Mortal Kombatem X. Kolem téhle očekávané krvavé lázně se toho minulý týden totiž dělo požehnaně... Klasicky přibyl nový charakter a kupodivu to šlo i bez remcání a rovnou včetně videa. Ermac je ale taková zvláštní postava, která vlastně v Mortal Kombatu nikdy neměla být. V podstatě si ji vytvořili hráči a tvůrci jen udělali dobrý skutek. Vysvětlení nechám na videu z dílny gametrailers... 

A tady již nová herní postava "osobně".

Spojené státy a konec ledna = SuperBowl. A jak už jsem napsal, ve videoherním světě se to prostě nějak projevit muselo. Conan O'Brian (zrzavější, syrovější a vtipnější verze našich českých talkshowmanů) je svým "hraním" známý. V OMG už jsem ho tuším jednou zmiňoval. Jeho minišou Clueless Gamer patří v herně-zábavné škatulce k tomu lepšímu. A když si tento pán do svého pořadu pozve dva hráče NFL (ano, zcela nečekaně jednoho z hráčů New England Patriots a druhého z řad Seatle Seahawks) aby poměřili své síly v Mortal Kombatu... můžete si být jisti, že vám budou cukat koutky. 

A ano, Mortal Kmbat X stále ještě nevyšel.. je tak spoustu času zapojit se do ankety, která se téhle hry týká. Znáte GWAR? Řekněme, že je to něco metalová kapela, která hraje v dosti strašidelných kostýmech a není ji cizý opravdu černý humor (motorové pily a stříkající umělá krev do prvních řad jsou standardem). Vše je podáno s nadsázkou, nejde o žádné satanské šašky. Oderus Urungus (vl. jménem David Brockie) je mrtvý zpěvák uskupení GWAR (zemřel loni, na festivalu pořádaném samotnou kapelou mu byl dokonce vystrojen vikingský pohřeb) a fanoušci ho chtějí v MKX. Vůbec se jim nedivím. A ano, taky jsem přidal svůj virtuální podpis. (zdroj)

gwar.jpg

Game theory je zajímavý youtube kanál, který (jak je z názvu patrno) se zabývá "zkoumáním" nejrůznějších videoherních nesmyslů a dělá z nich tu více, tu méně šokující závěry. Videa z dílny GameTheory sice mají hlavu a patu (plus mínus), ale myslím si o nich své. Předně třeba to, že nenávidím, když si někdo plete teorii s hypotézou. No každopádně, podle té nejnovější je hlavní hrdina ultra oblíbené série Metal Gear Solid prachobyčejný "zhulenec"... Klid je to jenom teorie. Teda hypotéza, sakra! :)

A když už jsem nakousl ten Super Bowl. Mimo fotbalu a poločasových zpívánek (které ale letos byly naprdelposazující) je to hlavně svátek geniálních reklam (bodejť ne, třicetisekundové pásmo vás vyjde na 4 milióny dolarů). Těch herních moc nebylo. Jen samozřejmě tahle reklama, protože tohle by si chtěl vyzkoušet asi každý z nás...

A ještě jednou Super Bowl. Bývá zvykem před velkými sportovními zápasy nechat nějakou oblíbenou sportovní gamesu, ať nám "předpoví" výsledek. Děje se tak ve fotbale, děje se tak v hokeji. Takže v emerickém fotbalu se tak muselo stát taky. No jo, ale poslednímu dílu ze série Madden se povedlo trefit i přesný výsledek. A ne, americký fotbal nekončívá 0:0, takže je to opravdu parádní náhoda. A Madden dokonce uhádl i to, že New England Patriots bude prohrávat 14:24! Tak mě napadá, že EA možná ví něco, co zbytek světa ne.

Mythbusters asi znáte, tenhle pořad běží i na jedné z českých stanic pod názvem Bořiči mýtů. A kluci jedni vousatí se rozhodli, že zjistí, jak to přesně je s tím mariňákem z Doomu a jeho "kapacitou" a možností nesení několika zbraní najednou. Ok, chápu, na marsu se točit nemohlo, takže proto to skladiště. Ano, zvuky z Doomu jsou boží. Ale jak přišli na to, že BFG 9000 váží pár kilogramů... To opravdu netuším. Nehledě na to, že doom-mariňák s baťůžkem unesl i par desítek raket do bazooky. A to, že články do BFG 9000 vypadají jako autobaterie (ergo také by se jich do batohu moc nevešlo). Doom nikdy nebyl ultrarealistická hra a to z něj dělá právě tak zábavnou věc. Chlapci by se měli vrátit k balistickému gelu a vyhazování čehokoli do povětří. Od Doomu ruce pryč!

bbp3lopjmno31ofgowpo.gif

Už jste si možná zvykli na to, že s přichodem očekávaných titulů graduje počet jejich upoutávek. Poslední "postiženou" hrou je Bloodborne, konkrétně ukázka multiplayeru. Ve zkratce: vše co jste chtěli v Souls hrách, ale jen je všechno lepší, hezčí... Však to znáte.

Youtube kanál React je docela kvalitní dojná kravička. Pro každého něco, důchodci reagují na aktuální popsongy, školní děti reagují na podivné potraviny. A počítadlo shlédnutí se může přetrhnout. Abych nekecal, některé vážně ujdou. Neděle je tradičně vyhrazena videohrám a teenagerům (něco na tom bude, pravidlo "neděle je herní, v neděli se nezkouší" ctím taky). Klukům z React se nějakou záhadou (osobně tipuju mix voodoo sichrované obětinám Cthulhu) podařilo sehnat 6 amerických náctiletých, kteří nikdy nehráli The Last of Us a jde se na to. Pokud jste měli s LoU tu čest, video vám vřele doporučuju- herně jde "jen" o prolog. Pokud jste LoU nehráli, doporučuju na video nekoukat, LoU si zahrát, onen prolog je totiž hodně... hodně emotivní. Ke cti těchto amerických pubescentů je třeba přičíst opravdu empatické reakce...

Skončit takhle by nebylo fajn. Takže přejděme na hódně veselou notu. Miluju pixel art! Něco co vypadá jako kdyby uteklo z videohry z 80./90. let, veliké kostičky, pípavá hudba; A teď si to spojte s legendou jménem The Simpsons. Tleskám, smekám klobouk a provádím další úkony spojené s respektem a úctou...

Snad vás tento týden OMG bavilo. Pokud jo. Nebojte se sdílet, lajkovat a tak. Příští týden nashledanou!

O autorovi
Zbyněk
Autor a novinkář

Videoherní znalec a novinkář. Na světě je jen máloco, o čem by alespoň něco málo nevěděl nebo na to neměl názor. Svým neutuchajícím zájmem i o ty nejmenší maličkosti vede nekonečný boj s lidskou omezeností. Ve volném čase se věnuje hudbě a eletronickému pokouřeníčku.