kopr.pngHorké léto se přelilo ve vymrzlý podzim, a na konci listopadu nás opět čeká KoprCon. I když to vypadalo (ostatně jako každý rok), že minulý ročník bude poslední, starwarsácké srdce pořadatelů nedovolí, aby necelý měsíc před premiérou epizody VII. neumožnili fanouškům se tradičně setkat na ZŠ Milady Horákové v Kopřivnici. A na co, že se můžeme tento rok těšít? To ví snad jen pánbůh, a pořadatel David „Dam“ Macháček.

Za dvě hodiny od spuštění události jsme měli víc „zúčastním se“, než jiné obdobné akce od února. To jde,“ přiznává David radostně. O tom, co nás ale v listopadu čeká, zarytě mlčí.Asi jsme ve fázi, kdy už si to můžeme dovolit, dodává na mé dotazy proč tak mlží, a zůstává tajemný, jako hrad v Karpatech. Lucas nepřijede, ani J.J.upozorňuje s úsměvem, avšak více se k programu nevyjadřuje.

Proč by taky musel? Faktem je, že KoprCon nepotřebuje odhalený harmonogram, filmové hvězdy, ani reklamu proto, aby se na něj lidé celý rok těšili. Na rozdíl od mnoha festivalů v ČR nebo ve světě, je ve své podstatě specializovaný, komorní, a vlastně jediný na Moravě. Přijet na KoprCon, je něco jako přijet na obrovskou rodinnou oslavu a potkat se s příbuznými, které opravdu rádi vidíte. 

Stejně jako všechny ročníky předtím, i letos se můžete těšit na přednášky, promítání a informace o chystané Epizodě VII., která bezpochyby bude tématem číslo jedna celého KoprConu 2015. To, čemu po dlouhá léta nikdo nevěřil, nebo se toho obával, se skutečně kvapem blíží, a Star Wars: The Force Awakens vtrhne do českých kin již za nějaké ty dva měsíce.

kopr1.png

Jak jsem ale zmínila již v úvodu, přesné informace o programu ještě nejsou k dispozici; jestli tedy vůbec někdy budou. Zdá se, že si pořadatelé hrají na Disneyho a nepouští do éteru více informací, než je třeba. Nezbývá tedy nic jiného, než spekulovat, co by se na KoprConu mohlo objevit.

Osobně to vidím na merchandising z Epizody VII., rozbor fotografií, analýza již dostupných informací, a možná snad i nějaký ten živý stormtrooper by potěšil. Existuje také možnost, že se ukáže i populární Sphero BB-8 droid. „Ten se tam asi mihne“, odpověděl mi David na potencionální výskyt technologického výstřelku poslední doby, ovládaného telefonem.

kopr2.png

Vstupné na KoprCon výjde opět na rozkošných 270 Kč (při zakoupení lístků do 30.10.2015), později se zvýší na 295 Kč (do 15.11.2015), a pro opozdilce přímo na místě za 320 Kč. Ubytování je možné v tělocvičně ve vlastním spacáku za 10 Kč/noc, a pro ty, co hledají komfort a pohodlí, jsou připraveny pokoje v hotelu Stadion (od 217 Kč), hotelu Tatra (ubytování vč. snídaně od 567 Kč), v Penzionu pod Bílou horou (od 478 Kč) a hotelu Olympia (od 690 Kč). Během tohoto týdne také budou konečně k vidění i trička KoprConu 2015, takže si rozhodně hlídejte oficiální weby a FB stránky.

kopr3.png

Pro přihlášení na festival navštivte http://www.cswu.cz/koprcon/prihlaseni/prihlaska-na-koprcon-2015, a koukněte i na FB stránky https://www.facebook.com/koprcon.

souvisejici.JPG

KOPRCON 2013 - ať nás provází síla
KOPRCON 2013 - na slovíčko s Padmé a Silvarou

 

O autorovi
Eva
Redaktor

"Scénárista bez místa. Vášnivý trekie, který má radost pokaždé, když uvidí světelný meč. Ve volném čase se věnuje kresbě, psaní povídek a své knihy z prostředí Divokého západu."