bouda logo.jpgAno, je to tak. Před dvěma lety jsme plni nadšení a optimismu spustili Vlčí Boudu. Možná to tak nevypadá, ale z pohledu žánrového serveru je to (pro mnohé z nás) překvapivě dlouhá doba. Sám se někdy divím, že se nám stále daří udržovat při životě něco, co původně vzniklo jako nápad v hospodě. Ale takové začátky mělo určitě víc věcí. Přes všechny peripetie, osobní i časové krize a pochybnosti, jsme stále tady!

Musím se přiznat, že těch momentů, kdy člověk uvažuje, jestli to má vůbec všechno smysl, bylo víc, než bych bych ochoten přiznat. Když se ale ohlédnete za tím, co se podařilo, kolik času a práce to stálo a kolik nesplněných plánů a snů máte v zápisníčku, těžko se háže flinta do žita. A když pak slyšíte pochvalu od lidí, od kterých byste ani nečekali, že něco takového budou vlastně číst, cítíte jistou pýchu. Třebaže se ukázalo, že smělé plány na dobytí místního žánrového rybníčku byly velice naivní. Ale kdo by se chtěl zdržovat malými cíli, že.

Vždy, když listuju Vlčí Boudou nebo se  hrabu v administraci, překvapí mě, kolik jsme toho za ty dva roky stihli. Dvacítka autorů vyprodukovala na 800 článků! Kdybych náhodou někdy přišel o práci nebo se v ní opravdu velice nudil, mám v plánu spočítat počet stran nebo znaků :) Určitě to bude úcyihodné číslo. Pravidelně spolupracujeme se všemi hlavními knihkupci a vydavateli. Čtenářská komunita se utěšeně rozrůstá a sbíráme pochvaly i podněty ze všech směrů. Rozhodně je důvod poplácat se po zádech.

2.jpg

Ale aby to tak zůstalo nebo se nedejbože ještě zlepšilo, je třeba koukat stále kupředu. Jak už jsem zmínil na začátku, s každým pivním posezením přichází další plány a nápady. Ty bláznivé naštěstí filtr vystřízlivění důkladně probere, na těch ostatních se ale potají v našich tajných kobkách pracuje (nebo se na ně minimálně pravidelně myslí). Pro web samotný bude zřejmě nejzásadnější připravovaný update designu a funkčnosti. Zkusíme se z místní internetové zastaralosti prorvat mezi světový moderní standard.

3.jpg4.jpg1.jpg

Bude to výzva. Stejně jako druhá položka v seznamu, kterou je Youtube. Ano, kdo dnes není na této největší sociální síti, jako by nebyl. Jsme si toho vědomi a nesměle se na to chystáme. A konečně se chceme dostat z virtuálních vod internetu do fyzického světa. Připravujeme proto několik “offline” akcí, takže nás s největší pravděpodobností uvidíte na některé z fanouškovských akcí a dost možná dojde i na nějaký ten LARP nebo turnaj…

Stále je co dělat a dohánět. Nezbývá si jen přát, aby se alespoň něco do příštího výročí stihlo a já to za rok nemusel všechno psát znova. Ale nejdůležitější a nejmilejší povinností je poděkovat všem, kteří se na Vlčí Boudě podíleli nebo podílejí a povzbudit případně všechny, kteří to plánují nebo o tom přemýšlejí. Každá pomoc je vítána. Bez vás všech by to nešlo!

Děkuji, děkuji

Karel Krajča
šéfredaktor

PS: Jen aby nedošlo k omylu - doprovodné obrázky ilustrují samotný začátek našeho projektu. S připravovaným novým designem nemají nic společného :)

O autorovi
Karel
Šéfredaktor

Herní fanda, komiksový milovník, blázen do písmenek, hudební nadšenec nebo samozvaný filmový kritik. Tolik zájmů a tak málo času. I kdyby měl den dvakrát tolik hodin, stejně bych nestihl vše, co bych chtěl. Těžký je to život...